مقالات

استایل گرانج چیست؟

استایل گرانج

یکی از راحت ترین استایل های دنیای مد، استایل گرانج می باشد. زیرا در این سبک لباس پوشیدن، نیازی به صرف زمان زیادی برای ست لباس ها با یکدیگر وجود ندارد. در واقع هدف اصلی این استایل اعتراض نسبت به افراط و تفریط سیاست سرمایه داری است. ازا ین رو لباس های مورد استفاده در این استایل از بین مدل های نسبتا ارزان و ساده انتخاب می شود. و افرادی که طرفدار این سبک هستند، معمولا درگیر زرق و برق مد پوشاک نیستند.

مشخصه اصلی این استایل ها، ظاهر نامرتب و نا هماهنگ است. یعنی در بیشتر مواقع اجزا این استایل هیچ هماهنگی با یکدیگر ندارند. یکی از معروف ترین لباس هایی که در این نوع استایل ها استفاده می شود، شلوار جین با زاپ زیاد و یا پارچه های تارتان است. همچنن پوشیدن یک تیشرت زنانه آستین دار زیر مدل های مختلف رکابی، از ترند ترین مدل ها در این نوع استایل ها می باشد. که می توان روی آن از انواع ژاکت یا هودی نیز استفاده نمود.

در صورتی که طرفدار این سبک پوشش هستید، و یا میخواهید که با استایل گرانج بیشتر آشنا شوید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

استایل گرانج

تاریخچه استایل گرانج

برای اولین بار استایل گرانج در شهر واشنگتن پدیدار شد. در واقع شروع آن از بیانیه ضد مد، در زمانی که مردم به دلیل مشکلات مالی قادر به خریدن لباس های گران، راحت و طبق مد نبودند، شروع شد. از این رو سبک گرانج به سرعت در بین مردم محبوب شد. سپس چند گروه موسیقی مانند: نیروانا و پرل جم کرت کابین، برای حمایت از این اعتراضات، از این سبک استقبال کردند. و کم کم سیل عظیمی از افراد جامعه به خصوص قشر جوان و نوجوان به این سبک روی آوردند.

اصطلاح گرانج استایل ( Grunge style ) برای اولین بار در سال 1972 برای این نوع استایل های راحت بیان شد. کم کم سبک این نوع پوشش به دیگر کشور ها رسید. و در اوایل دهه 1990 در شمال غرب آمریکا بسیار محبوب شد. 

Grunge style

چگونه سبک گرانج لباس بپوشیم؟

در این بخش نکاتی که به شما کمک می کند تا یک استایل گرانج داشته باشید را بررسی می نماییم.

  1. از بهترین انتخاب ها برای این سبک پوشش، استفاده از تیشرت اور سایز می باشد.
  2. همچنین برای داشتن این استایل، می توانید از یک پیراهن چهارخانه و یا شومیز نیز استفاده نمایید. به این صورت که پیراهن چهارخونه را به صورت دکمه باز روی لباس های خود بپوشید.
  3. از دیگر سبک های ترند در سبک گرانج، استفاده از جوراب شلواری های توری به همراه یک دامن کوتاه می باشد. از طرفی برای زیبایی بیشتر و اینکه حق مطلب برای استایل گرانج ادا شود می توانید جوراب شلواری توری را زیر یک شلوار جین زاپ دار و پاره بپوشید.
  4. برای استایل گرانج باید از شلوار جین های پاره استفاده نمایید. شلوار های رنگ آبی گزینه خوبی برای این سبک می باشند. اما رنگ های خاکستری و مشکی در این استایل محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند.
  5. در فصول سرد پوشیدن کت زنانه برای استایل گرانج زیبایی خاصی دارد. با اینکه این سبک اهمیت زیادی برای تناسب لباس ها با یکدیگر قائل نیست، اما چون ژاکت و یا کت چرمی با هر لباس و استایلی سازگار است در این استایل استفاده می شود.

استایل گرانج

جمع بندی

همانطور که از مطالب فوق الذکر متوجه شدید، استایل گرانج برای اعتراض به افراط و تفریط سیاست سرمایه داری به وجود آمد. کم کم تغییراتی در سبک این پوشش به وجود آمده و امروزه مورد پسند بسیاری از نوجوانان است.

اگربه دنبال خرید لباس زنانه برای این سبک و یا دیگر استایل ها می باشید، فروشگاه خانه شلوار بهترین پوشاک متناسب با ترند و مد روز را به شما عزیزان ارائه می نماید. کافی است به صفحه اصلی وب سایت این مجموعه مراجعه نموده و از تنوع محصولات آن بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *